Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Ilena Leventis [CZŁOWIEK]
Ilena Leventis
WIEK : 27 lat
PRACA : krupierka
PD : 118
SKĄD : Astoria
Ilena Leventis [CZŁOWIEK] ψ 4/11/2018, 18:29

Ilena Leventis

ft. Adria Arjona


❝ DANE POSTACI ❞


Urodziny: 18/03/1991

Wiek: 27 lat

Pochodzenie: Zakynthos, Grecja

Stan cywilny: panna

Status: przeciętny

Wyznanie: katoliczka

Zawód: krupierka, studentka psychiatrii

Rasa: człowiek


Zalety: posiadaczka niezawodnej intuicji, skłonna do poświęceń, obdarzona bujną wyobraźnią, ambitna

Wady: łatwo zmienia zdanie, bywa nadmiernie wrażliwa, niejednokrotnie nie radzi sobie z własnymi emocjami

Uzależnienia: brak


❝ STATYSTYKI ❞


Siła: 5

Wytrzymałość: 10

Spostrzegawczość:  20

Zwinność: 15❝ HISTORIA POSTACI ❞

Ilena urodziła się w 1991 roku, na greckiej wyspie Zakynthos. Jej rodzina prowadziła malutki pensjonat tuż nad samym morzem. Choć nie należeli do szczególnie zamożnych, Ilena wspomina dzieciństwo z rozrzewnieniem. Niekończące się godziny zabaw z siostrą na plaży, przeplatane co prawda obowiązkami domowymi, w których obie dziewczynki pomagały od najmłodszych lat. Matka wychowywała je sama, a oprócz tego zajmowała się pensjonatem, przez co Ilena pamięta ją jako kobietę wiecznie zapracowaną. Mimo to zawsze udawało jej się poświęcić chwilę córkom i zasypać je niesamowitymi opowieściami o mitach greckich. Ilena uwielbiała te historie, a choć jej rodzina wyznawała katolicyzm, zajmują specjalne miejsce w jej sercu i do dzisiaj często je wspomina.
Sielanka nie trwała długo. Ilena miała jakieś 10 lat, gdy w trakcie zabawy straciła młodszą siostrę z oczu. Nawoływania nie zdały się na nic, dziecko przepadło. Zgłoszono zaginięcie, a poszukiwania nagłośniły media. Młodszą z sióstr Leventis znaleziono martwą po dwóch tygodniach. Oficjalnie podobno potknęła się i spadła z pobliskiego klifu, a morze wyrzuciło ciało z daleka od wyspy. Ilena nigdy sobie tego nie wybaczyła. Nie byłaby w stanie już określić, ile nocy spędziła płacząc, nie mogąc pogodzić się z tym, co stało się przez jej nieuwagę. Nikt jej jednak nie obwiniał, czego nie potrafiła zrozumieć. Przecież to było takie oczywiste! Miała jej pilnować.
Matka podupadła na zdrowiu, a prowadzenie pensjonatu okazało się już niemożliwe. Sprzedały atrakcyjnie zlokalizowaną działkę, a serce krajało się, kiedy firma która ją odkupiła, zrównała z ziemią pensjonat, w który włożyły cząstkę siebie. Za uzyskane pieniądze, kupiły niewielki domek, ale szybko kurczące się środki zmusiły Ilenę do podjęcia zatrudnienia. Zakynthos to miejsce słynące z turystyki, więc w zasadzie nic poza tym obszarem nie wchodziło w rachubę przy poszukiwaniu pracy. Zatrudniła się jako kelnerka w jednym z hoteli. To była ciężka praca, przez którą znacznie ucierpiała jej edukacja. Opuszczała sporo zajęć, wiecznie przemęczona i niewyspana nie miała już sił na naukę. Pogodzenie tych dwóch aspektów życia okazało się trudniejsze, niż sądziła. W końcu została zwolniona z uzasadnieniem, że jest mało wydajna.
Została bez pracy, a ich sytuacja finansowa powoli stawała się krytyczna. Dlatego gdy w internecie trafiła na propozycję pracy jako opiekunka osoby starszej, zgodziła się bez wahania. Praca wiązała się z wyjazdem do USA, ale zarobki były tak kuszące, że nawet nie zamierzała się zastanawiać. Mama zamieszkała z ciotką, a Ilena wyjechała, by zająć się panią Devon. Tak trafiła do Jewell.
Staruszka okazała się prawdziwą kopalnią wiedzy. Choć niemal nie była w stanie chodzić, zachwycała Ilenę opowieściami o Oregonie i o miasteczku. Legendy opowiadane przez kobietę, przypadły jej do gustu niemal tak samo, co opowieści o mitach greckich jej matki. Ilena bardzo zżyła się ze staruszką, zaczęła zastępować jej wnuczkę, a gdy kobieta w końcu zmarła, przepisała na pannę Leventis cały ogromny dom. Ilena nie chciała w nim jednak mieszkać sama; sprzedała nieruchomość, większość pieniędzy przekazując na leczenie matki, a za resztę kupując ciasną kawalerkę w Astorii. Chcąc nadrobić stracony czas, postanowiła podjąć studia pod kierunkiem psychiatrii. Co prawda tylko zaocznie, ale jest bardzo zdeterminowana, by je ukończyć. Wieczorami i nocami znalazła zatrudnienie w kasynie w mieście. Przepych, eleganccy klienci - to wszystko stało się nieznaną jej dotąd codziennością. Tak naprawdę tęskni jednak za nagrzanymi słońcem wzgórzami Grecji, choć nie ma na to zbyt wiele czasu. Studia wiążą się z praktykami, które Ilena odbywa w szpitalu psychiatrycznym. Dzieli więc swój czas pomiędzy pracę a naukę, tym razem radząc sobie znacznie lepiej, niż w Grecji. Znacznie lepiej też zarabia, dzięki czemu może pozwolić sobie na skromne życie w mieście, a także wysyłanie większości oszczędności chorej matce.

❝ INFORMACJE DLA MISTRZA GRY ❞
Memento Mori
Powrót do góry Go down
[MG] Misery
Mistrz Gry
[MG] Misery
PD : 3
Re: Ilena Leventis [CZŁOWIEK] ψ 4/11/2018, 19:36
Memento Mori
de mortuis nihil nisi bene

Akcept!

Twoja karta została zaakceptowana!
Twojej postaci zostaje przydzielony bonus +10 do zwinności

Zapoznaj się z mechaniką.
Wraz z kolorem uzyskujesz dostęp do organizera. Pamiętaj o założeniu informatora oraz korespondencji.

W razie niejasności, prosimy o niezwłoczny kontakt na pw.

[MG] Misery(c) DΛNDELION
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Strona 1 z 1
Napisz nowy tematTen temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedziSkocz do: