Odpowiedz do tematu Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down
Regulamin Memento Mori
Memento Mori
Konto Techniczne
Memento Mori
PD : 34
Regulamin Memento Mori ψ 8/10/2018, 09:19


REGULAMINCZĘŚĆ OGÓLNA

1. Rejestracja na forum jest równoznaczna z akceptacją regulaminu oraz zasad netykiety.
2. Login powinien składać się z imienia oraz nazwiska postaci i w żaden sposób nie nawiązywać do istniejących osób, postaci fikcyjnych oraz nie przybierać obraźliwej formy (Za wyjątkiem postaci, które w związku z nieuregulowaną sytuacją prawną nie mają nazwiska - skiny z Jewell, sieroty).
3. Memento Mori jest tworem autorskim, który inspirację czerpie z wielu pozycji filmowych oraz literackich. Są to między innymi horrory i fantastyka.
4. Przed napisaniem karty postaci należy zapoznać się z tematami fabularnymi oraz organizacyjnymi.
5. Administracja nie ponosi odpowiedzialności za treści udostępniane przez użytkowników.
6. Wszelkie spory pomiędzy graczami nie dotyczące fabuły, należy rozstrzygać drogą prywatną.
7. Wraz z publikacją dowolnej treści na forum, staje się ona jego częścią.
8. Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie, o czym gracze zostaną poinformowani.

TWORZENIE POSTACI

U W A G A ! Użytkownik ma obowiązek skonsultowania swojej postaci z MG. Nieskonsultowane karty nie będą sprawdzane.

1. Od momentu rejestracji, gracz ma na napisanie karty postaci i oddanie jej do sprawdzenia tydzień. Po tym okresie konto zostanie usunięte.
2. Po dwóch tygodniach bez aktywności w postaci postów fabularnych, bez zgłoszenia nieobecności, postać zostaje oddana do dyspozycji Mistrza Gry i uznana za dezaktywowaną. Do momentu jej uśmiercenia, może zostać aktywowana w dowolnej chwili. Postać można również dezaktywować na życzenie gracza, przebiega to jednak na tych samych warunkach. Gracz z zaakceptowaną kartą, może wziąć nieobecność na max. 14 dni. Kwestie nieobecności będą rozstrzygane indywidualnie.
3. Avatar o wymiarach 200x320 musi przedstawiać realną osobę. Uprasza się o dopasowanie avatara do tematyki forum. Najlepiej unikać jasnych zdjęć. Administracja zastrzega sobie prawo do zasugerowania innego wizerunku jeśli uzna, że wybrany przez gracza nie pasuje do klimatu.
4. Wizerunek jest automatycznie przypisany do danej postaci i nie można go użyć po raz kolejny (wyjątkiem jest bardzo krótki staż na forum, co będzie rozstrzygane indywidualnie).
5. Dozwolona jest jednorazowa zmiana wizerunku. By jej dokonać, należy się skontaktować z administracją.
6. Nie można pisać postów fabularnych bez zaakceptowanej karty postaci i założenia informatora.
7. Na sprawdzenie karty administracja ma 48h od jej podbicia. Jeśli proces ten z jakiegoś powodu się przedłuża, należy zgłosić się do administracji.
8. Multikonta są dozwolone, na gracza przypadają maksymalnie 3. Administracja zastrzega sobie prawo do odmowy akceptacji postaci gracza, który nie będzie utrzymywał aktywności na swoich pozostałych kontach.
9. Nie można stworzyć dwóch postaci tej samej rasy. Wyjątkiem od tej reguły są postacie rasy ludzkiej.
10. Administracja uprasza, by jeśli postać wyznaje poglądy kontrowersyjne (np. nazizm, rasizm itp.), nie wyrażać ich przy pomocy avatara bądź podpisu. Jednocześnie administracja zastrzega sobie prawo do tego, by w razie naruszenia tego punktu regulaminu, podobny avatar/podpis natychmiast usunąć.
11. W celu utrzymania jednolitej estetyki forum, przygotowaliśmy kilka wzorów kodów podpisu, do dowolnej modyfikacji, z których prosimy korzystać. Inne są niedozwolone.

ROZGRYWKA

1. Posty fabularne, z zachowaną poprawnością ortograficzną i gramatyczną, powinny być nie krótsze niż długość avatara (+/- 200 słów). Wyjątkiem mogą być sesje nadzorowane przez MG, wymagające dużej dynamiki.
2. Bilokacja jest niedozwolona. Nie dotyczy retrospekcji.
3. Zakończoną rozgrywkę należy opatrzyć dopiskiem "z/t" (z tematu).
4. Gracz nie może samodzielnie tworzyć lokacji poza domem/mieszkaniem swojej postaci. W razie gdy zajdzie taka potrzeba, można skorzystać z tematu z prośbami o lokacje.
5. Retrospekcje nie mogą służyć do obchodzenia punktu regulaminu o braku bilokacji. Pomiędzy aktualną fabułą postaci a retrospekcją, powinien zostać zachowany odstęp przynajmniej doby.
6. Należy liczyć się z tym, że każda podejmowana fabularnie decyzja będzie miała swoje konsekwencje dla postaci. Świadome ryzykowanie może skończyć się utratą zdrowia i życia postaci (przykład - nie walcz samotnie z wilkołakiem, bo cię rozszarpie).
7. Indywidualna kreacja postaci gracza jest bardzo ważna, należy jednak pamiętać, że nieodgrywanie rasy zgodnie z kanonem, może wiązać się z nieprzyjemnymi skutkami.
8. Rzutów kośćmi należy dokonywać w temacie, w którym jest prowadzona rozgrywka której dotyczą.
9. Surowo zabronione jest edytowanie postów w rozgrywce prowadzonej z MG.

MISTRZ GRY

1. Każdy MG posiada osobne konto, które nazwą nawiązuje do tematyki forum. Nie może to być imię bądź imię i nazwisko bohatera literackiego/filmowego.
2. Mistrz Gry ma 48h lub 72h na odpis w sesji, w zależności od wcześniejszych ustaleń z Graczami.
3. Ilość prowadzonych sesji powinna być dobierana z rozsądkiem.
4. Mistrz Gry może pojawić się w każdym aktywnym wątku. Gracz nie może zignorować jego postów i powinien odnieść się do wydarzeń, które go dotyczą.
5. Wszelkie uwagi, zażalenia w sprawie Mistrzów Gry, rozgrywek prosimy kierować na pw [MG] Suspiria.

UWAGA! Forum przeznaczone jest dla osób pełnoletnich. Korzystamy z wielu źródeł inspiracji, przystosowując je do własnej wizji. Sesje mogą zawierać elementy nacechowane brutalnością, erotyką oraz religijnością.

Memento Mori
Powrót do góry Go down
Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry Strona 1 z 1
Odpowiedz do tematuSkocz do: